Nepriklausomybės gynėjų sąjunga kreipėsi į valstybės vadovus: išreiškė palaikymą ministrams 

Pranešimas žiniasklaidai

2021 m. gruodžio 13 d. 

Nepriklausomybės gynėjų sąjunga kreipėsi į valstybės vadovus: išreiškė palaikymą ministrams 

Nepriklausomybės gynėjų sąjunga (NGS) atviru laišku kreipėsi į žiniasklaidą ir valstybės vadovus – prezidentą Gitaną Nausėdą, Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Niesen, premjerę Ingridą Šimonytę. NGS teigimu, šiuo metu iš nedraugiškų Lietuvai valstybių yra vykdomas ekonominis valstybės puolimas, o pasitelkiant kai kurias asmenimis iš AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir jais naudojantis sąmoningai užpulti Ministrų Kabineto nariai. 

„Nepriklausomybės gynėjų sąjunga akivaizdžiai mato, kad tebesitęsianti hibridinė ataka iš pabėgėlių atakos virsta į ekonominį valstybės puolimą. Mes stebime, kaip vykdomas sėkmingas puolimas manipuliuojant piniginiais srautais, pasitelkiant kai kuriuos asmenis AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir jais naudojantis sąmoningai yra užpulta Lietuvos Respublikos Vyriausybė. Atakos tikslas – sugriauti LR Vyriausybę ir sukelti politinę- ekonominę krizę. Šios atakos taikiniais tapo LR SM ministras Marius Skuodis ir URM ministras Gabrielius Landsbergis“, – teigiama laiške.

Anot jų, ministrų patraukimas neišspręs situacijos dėl tebesitęsiančio bendrovės „Belaruskalij“ trąšų tranzito per Lietuvą įsigaliojus JAV sankcijoms Baltarusijai.

„Manome, kad nereikėtų atlikti neapgalvotų skubių veiksmų priimant jų atsistatydinimą, nes akivaizdu, kad atakos ir problemos sprendimo esmė yra AB „Lietuvos geležinkeliai“ vadovybėje bei Stebėtojų taryboje. Šią problemą turėtų spręsti savo srities specialistai ir profesionalai- ekonomikos bei teisės ekspertai. Šiuo metu valstybę hibridinio karo pasekoje, vykdo gynybos veiksmus nuo besitęsiančio puolimo, todėl būtina tausoti geriausius savo žmones“, – teigiama NGS laiške šalies vadovams. 

Laiške taip pat pažymima, kad AB „Lietuvos geležinkeliai“ vadovybės veiksmus turėtų įvertintų Valstybės saugumo departamentas (VSD).

„Reikalaujame, kad AB „Lietuvos geležinkeliai“ vadovybės veiksmus įvertintų VSD tarnyba“, – teigia NGS nariai.