Trispalvė kosmose

Leonas Kerosierius

2021-09-15 d  pasaulį apskriejo žinia, kad  kosmose TRISPALVĖ. Šiai vėliavai pasiekti kosmoso platybes prireikė dviejų žmonių – JAV kompanijos „Shift4“ įkūrėjo Jared Isaacman, kurio iniciatyva keturi paprasti amerikiečiai su misija „Inspiration4“ pirmieji istorijoje pakilo į 585 km aukštį  ir Tado Vizgirdos, Amerikos lietuvio, „Shift4“ vadovo Lietuvoje, kurio prašymu mūsų Trispalvė atsidūrė Jared Isaacman ‘o rankose taip arti žvaigždžių.

             Pirmoji ir vienintelė, rekordinė! Skriejusi net 585 km aukštyje aplink Žemę mūsų šaliesTrispalvė ir į kosmosą ją pasiėmęs „Inspiration4“ vadas bei saugių mokėjimų apdorojimo sprendimų bendrovės „Shift4“ įkūrėjas ir generalinis direktorius Jaredas Isaacmanas.
            Lietuvos Valstybės vėliava – Trispalvė Jared Isaacman  rankose kosmose – tai padėka ir pagarba mūsų šaliai bei Lietuvoje dirbantiems Isaacmano įkurtos įmonės „Shift4“  Payments Lithuania darbuotojams.   

2021-11-24 d Amerikos „Shift4“ padalinį  Lietuvoje aplankė Nepriklausomybės gynėjų sąjungos  (NGS)  nariai ir bendraudami su Tadu Vizgirdu ir biuro darbuotojais susipažino su istorinio žygdarbio epopėja. Kad Trispalvė atsidurtų kosmose svarbiausią rolę  suvaidino Tadas Visgirda. Tadas aktyvus sąjūdininkas. Pažymėtina, kad jo automobilio numeris  yra  SAJUDIS.  Visas pasaulis žino, kad SĄJŪDININKAI atkūrė Lietuvos Nepriklausomybę ir griovė komunizmo imperiją. TRISPALVĖ praėjo sunkų Lietuvos kovų už Nepriklausomybę ir kančių kelią. Turbūt šioje Trispalvės istorijoje svarbiausia yra tai, kad Jungtinės Amerikos Valstijos ir jos piliečiai  kovojo dėl Lietuvos Nepriklausomybės ir stengėsi, kad Lietuva išsivaduotų iš komunizmo gniaužtų ir eitų Nepriklausomybės keliais. Nusifotografavome prie Trispalvės. Nuotraukoje iš kairės į dešinę Tadas Visgirda, NGS pirmininkas Arnoldas Kulikauskis, NGS nariai Leonas Kerosierius, Česlovas Žilinskas, Stanislovas Žilinskas, Gintas Vilkelis.

Ačiū Jungtinėms Amerikos valstijoms!  Ačiū Jared Isaacman ir Tadui Visgirdai!

PRISIMINKIME, kad 1919-01-01 pirmą kartą į Gedimino kalno Pilies bokštą Trispalvę  įkėlė pirmasis savanoris Kazys Škirpa. ŽINOKIME, kad įstatymu  Trispalvė buvo išimta iš centro  kai keliama daug vėliavų, kai kurie seimiūnai rengė įstatymus Trispalvę nukelti nuo   Pilies bokšto, kad Sausio 13-ąją Seime vietoje Trispalvių priseginėjamos neužmirštuolės.

Dėkokime ir linkėkime Lietuvos etnokosmologijos muziejui,  kad Kosmoso Trispalvė pasitarnautų vienijant valstybes, Lietuvos žmones, kad niekas nebandytų jos žeminti ir niekinti.