Atnaujinta Ąžuolyno biblioteka

Raimundas Kaminskas

2024 m. sausio 19 d. Kaune, Mažajame ąžuolyne, po dvejus su puse metų trukusios rekonstrukcijos atidaryta atnaujinta Kauno apskrities viešoji biblioteka, pervadinta į Ąžuolyno biblioteką (Radastų g. 2)

Atidarymo šventėje sveikinimo žodžius tarė LR kultūros ministras Simonas Kairys ir bibliotekos direktorė Edita Urbonavičienė, o Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios kapelionas, kpt. kun. Tomas Karklys palaimino Ąžuolyno biblioteką.

 Ši biblioteka yra didžiausiame ąžuolyne Europoje, esančiame miesto teritorijoje, paskelbtame respublikinės reikšmės kultūros paminklu bei įtrauktame į Lietuvos kultūros vertybių registrą.

 Radastų gatvėje veikianti biblioteka atidaryta buvo  1987 m., joje iki tol dominavo post sovietinio modernizmo interjeras. 2021 m. spalio viduryje  pastatas buvo uždarytas lankytojams, prasidėjo jo rekonstrukcija. Dabartinis interjeras – ko gero yra moderniausias šalyje. Čia – ir krėslai, įrengti pačiose lentynose, ir augalų sodas, ir kompiuterių „baras“ ar net masažiniai krėslai su atsiveriančiu vaizdu į parką bei kiti įdomus dalykai.

 Ateityje čia bus įrengtos apie 400 kv. m užimančios terasos su nedidele lauko kavinuke, skaitytojų poilsio zonomis, žiūronais

Iš viso atviruose bibliotekos fonduose, per visus tris jos aukštus, yra 74 tūkst. egzempliorių leidinių. Uždaruose fonduose, saugyklose – dar milijonas. Seniausi leidiniai laikomi K. Donelaičio g. veikiančiame bibliotekos pastate, kuriame yra seniausias leidinys  XV–XVI a. sandūros.

 Atidarymo dieną, bibliotekos „Žvaigždžių“ salėje koncertavo Linas Adomaitis.

Kelios nuotraukos.