PRIIMTI NEPRIKLAUSOMYBĖS GYNĖJŲ SĄJUNGOS VISUOTINIAME NARIŲ SUSIRINKIME 2024 m. rugpjūčio mėn. 20 d.
BENDROJI DALIS
- LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS GYNĖJŲ SĄJUNGA (toliau – Sąjunga) – tai ribotos civilinės atsakomybės viešasis juridinis asmuo, kurio teisinė forma – asociacija, savanoriškumo principu jungiantis Lietuvos Respublikos juridinius ir fizinius asmenis, kurie gynė ir ateityje pasiruošę ginti Lietuvos Nepriklausomybę. Sąjunga veikia vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, civiliniu kodeksu, asociacijų įstatymu, kitais įstatymais, Vyriausybės nutarimais, savo įstatais, konferencijos bei Sąjungos valdybos nutarimais.Sąjunga yra juridinis asmuo nuo jos įregistravimo dienos, turintis ūkinį, finansinį, organizacinį ir teisinį savarankiškumą. Ji turi atsiskaitomąsias sąskaitas ir savarankišką balansą.Sąjunga įgyja civilines teises, prisiima civilines pareigas ir jas įgyvendina per savo valdymo organus. Pagal savo prievoles Sąjunga atsako visu savo turtu ir neatsako už jos narių prisiimtus įsipareigojimus.Sąjunga turi teisę vykdyti įstatuose nurodytą ūkinę komercinę veiklą. Ji gauto pelno negali skirstyti savo nariams.Sąjungos ūkiniai metai yra kalendoriniai metai. Sąjungos veiklos laikotarpis neribotas.Sąjungos buveinė keičiama valdybos sprendimu.
- SĄJUNGOS VEIKLOS TIKSLAI, SRITYS BEI RŪŠYS Svarbiausi NGS veiklos tikslai yra:Padėti stiprinti krašto gynybinį pajėgumą.Dalyvauti švietėjiškoje veikloje ugdant pilietiškumą ir jaunosios kartos patriotiškumą bei tautinį išdidumą.Įamžinti istorinį 1990-1991 m., ir visų laikų Nepriklausomybės kovų ir kovotojų, Nepriklausomybės gynėjų, savanorių atminimą, ugdyti piliečių tautinę savimonę ir savigarbą, stiprinti Lietuvos valstybingumą.Įamžinti Parlamento rūmų ir svarbių objektų gynybos ir gynėjų istorinę misiją.
3. SĄJUNGOS TEISĖS IR PAREIGOS
Sąjunga gali turėti ir įgyti tokias civilines teises ir pareigas, kurios neprieštarauja jos veiklos tikslams, nustatytiems Civiliniame kodekse, Lietuvos Respublikos asociacijų įstatyme bei šiuose įstatuose, atsižvelgiant į apribojimus, numatytus Lietuvos Respublikos asociacijų įstatyme ir kituose teisės aktuose, įskaitant, bet neapsiribojant tokiomis teisėmis:turėti atsiskaitomąsias ir valiutos sąskaitas bankuose įstatymų nustatyta tvarka;valdyti, naudoti jai priklausantį turtą ir lėšas bei jais disponuoti;sudaryti sutartis ir prisiimti įsipareigojimus;steigti juridinius asmenis ar tapti kitų juridinių asmenų dalyviu;steigti visuomenės informavimo priemones;jungtis į asociacijų sąjungą (konfederaciją) ir išstoti iš jos;dalyvauti dvišalėse bei trišalėse institucijose, įstatymų nustatyta tvarka sudaryti kolektyvines sutartis su darbuotojų atstovais;stoti į tarptautines organizacijas;steigti filialus ir atstovybes;steigti fondus, gauti paramą, teikti labdarą bei paramą;nekliudomai raštu, žodžiu ar kitais būdais skleisti informaciją apie savo veiklą, propaguoti Sąjungos tikslus ir uždavinius;nustatyti teikiamų paslaugų kainas, įkainius ir tarifus, išskyrus Lietuvos Respublikos įstatymų nustatytais atvejais;turėti ir kitokias, šiais įstatais nenustatytas, civilines teises ir pareigas, jeigu jos neprieštarauja Lietuvos Respublikos įstatymams.Sąjunga užsiima tokia komercine – ūkine veikla:teikia konsultacines, tarpininkavimo ir agentavimo paslaugas;organizuoja ekskursijas, seminarus ir parodas;
4. SĄJUNGOS NARIAI, JŲ TEISĖS IR PAREIGOS Sąjungos nariai gali būti: tikrieji nariai, asocijuoti nariai ir garbės nariai.Tikraisiais nariais gali tapti asocijuoti nariai, išbuvę Sąjungos asocijuotais nariais ne mažiau kaip vienus metus bei sumokėję nustatytą perėjimo mokestį nustatytą konferencijoje. Esantys Sąjungos nariai tampa tikraisiais nariais po įstatų įregistravimo.Asocijuotais nariais gali būti asmenys, įstoję į Sąjungą po Sąjungos įstatų įregistravimo Juridinių asmenų registre.Garbės nariais gali būti fiziniai ir juridiniai asmenys, nusipelnę Lietuvos respublikai ir/ar Lietuvos Nepriklausomybės gynėjų sąjungai.Nariai privalo laikytis Sąjungos įstatų bei Sąjungos valdymo organų sprendimų. Asmuo, veikęs ir/ar veikiantis prieš Sąjungos interesus, turėjęs ir/ar turintis priešiškų Sąjungos tikslams interesų, nepaklusęs valdymo organams, nesumokėjęs nario mokesčio gali būti nepriimtas Sąjungos nariu ar pašalintas iš Sąjungos.Sąjungos nariai turi teisę:naudotis Sąjungos teikiamomis paslaugomis;naudotis Sąjungos sukaupta informacija;dalyvauti Sąjungos rengiamuose seminaruose, parodose, suvažiavimuose;teikti siūlymus dėl Sąjungos ir jos organų veiklos organizavimo.susipažinti su Sąjungos dokumentais ir gauti visą Sąjungos turimą informaciją apie jos veiklą;bet kada išstoti iš Sąjungos, prieš tai su ja atsiskaičius. Tokiu atveju stojamieji nario įnašai ir nario mokesčiai ar kitaip Sąjungai nuosavybėn perduotos lėšos ir turtas negrąžinami;kitas teisės aktuose, šiuose įstatuose nustatytas teises.Tikrieji ir garbės nariai, be aukščiau išvardintų, turi teisę dalyvauti konferencijoje, balsuoti ir rinkti Sąjungos valdybą.Jeigu nario teisės ar teisėti interesai sąjungoje yra pažeidžiami, narys turi teisę ginti juos teisme.Sąjungos nariai privalo:laikytis Sąjungos įstatų;laiku mokėti stojamąjį ir kasmetinį nario mokestį;laikytis Sąjungai, jos partneriams ir paslaugų bei prekių tiekėjams prisiimtų įsipareigojimų;laikytis konferencijos ir valdymo organų priimtų sprendimų;aktyviai dalyvauti sąjungos veikloje;teikti sąjungai jos veiklai reikalingą informaciją.pateikti Sąjungai savo telefono numerį ir elektroninio pašto adresą, kuriais narys būtų pasiekiamas, o šiems duomenims pasikeitus – privalo nedelsiant pranešti Sąjungai.
NARIŲ RPIĖMIMO, IŠSTOJIMO IR PAŠALINIMO TVARKA BEI SĄLYGOS
- Sąjungos nariais gali tapti fiziniai ir juridiniai asmenys, pripažįstantys Sąjungos įstatus ir sumokėję stojamąjį Sąjungos nario mokestį. Asmenys, norintys tapti Sąjungos nariais, turi kreiptis į Sąjungos valdybą su prašymu. Prašymai svarstomi eiliniame Sąjungos Valdybos posėdyje. Stojantieji į Sąjungos narius priimami valdybos sprendimu. Apie priimtą sprendimą pareiškėjas informuojamas per 10 dienų nuo sprendimo priėmimo dienos. Nariu tampama sumokėjus stojamąjį mokestį ir kasmetinį mokestį bei asmenį įrašius į narių sąrašą.
- Nesumokėjus stojamojo mokesčio per dešimt dienų nuo pranešimo apie valdybos sprendimą dėl asmens priėmimo į Sąjungos narius išsiuntimo dienos, šis valdybos sprendimas netenka galios.
- Garbės nariu asmenį kviečia tapti Sąjungos valdyba ar konferencija, valdybos narių, atskirų asociacijos narių siūlymu. Asmeniui sutikus tapti Sąjungos garbės nariu, į garbės narius asmuo priimamas Sąjungos valdybos sprendimu.
- Sąjungos narys turi teisę išstoti iš Sąjungos pateikęs raštišką prašymą Sąjungos valdybai. Sąjungos valdyba privalo šį prašymą svarstyti artimiausiame valdybos posėdyje ir priimti sprendimą. Sąjungos nariui išstojus iš Sąjungos, nario mokesčiai ar kitaip Sąjungai perduotos lėšos ir turtas negrąžinami. Buvęs Sąjungos narys išbraukiamas iš Sąjungos narių sąrašų. Nuo prašymo įteikimo momento narys netenka teisės naudotis Sąjungos teikiamomis paslaugomis ir naudotis lengvatomis, o jo atstovai Sąjungoje netenka įgaliojimų.
- Sąjungos narys gali būti pašalintas iš Sąjungos valdybos sprendimu už elgesį, žeminantį Sąjungos nario vardą, už šių įstatų nesilaikymą, konferencijos ir valdymo organų sprendimų nevykdymą, nario mokesčio nemokėjimą, už nario pareigų nevykdymą, taip pat gali būti pašalintas, jei nario veikla ir tikslai prieštarauja Sąjungos tikslams. Narys netenka teisės naudotis Sąjungos teikiamomis paslaugomis ir naudotis lengvatomis, o jo atstovai Sąjungoje netenka įgaliojimų nuo valdybos sprendimo pašalinti narį priėmimo momento.
- Stojamųjų įnašų ir narių mokesčių dydį nustato konferencija. Nario mokestis turi būti sumokėtas iki vasario 1 d.
- SĄJUNGOS ORGANAI
- Aukščiausias Sąjungos organas yra Konferencija. Sąjungoje sudaromas kolegialus valdymo organas – Sąjungos valdyba, Etikos komisija bei vienasmenis valdymo organas – Sąjungos generalinis sekretorius. Sąjungos valdymo organuose negali būti renkamas asmuo, kuris atstovauja ir yra išrinktas krašto apsaugos sistemos visuomeninės organizacijos ar panašios registruotos tos pačius tikslus turinčios asociacijos vadovu.
KONFERENCIJA
- Konferencija yra Aukščiausias Sąjungos organas. Konferencijoje dalyvauja ir balsavimo teisę turi tik tikrieji ir garbės nariai.
- Konferencijos kompetencijai priklauso:
- priimti, keisti ir papildyti įstatus;
- nustatyti Sąjungos tikslus ir pagrindinius uždavinius;
- rinkti ir atšaukti valdybos narius ir revizorių/ revizijos komisijos narius;
- nustatyti stojamųjų įnašų, narių mokesčių dydį bei jų mokėjimo tvarką;
- nustatyti pirmininko, valdybos nariams darbo užmokesčio dydį ir mokėjimo tvarką, jeigu toks mokėti numatomas;
- priimti nutarimą dėl Sąjungos pertvarkymo ar pabaigos (reorganizavimo ar likvidavimo);
- tvirtinti Sąjungos einamųjų metų biudžetą;
- tvirtinti Sąjungos metinę finansinę atskaitomybę;
- spręsti kitus įstatymuose visuotinio narių susirinkimo kompetencijai priskirtus klausimus, jei pagal esmę tai nėra valdymo organo funkcijos.
- Konferencija turi būti šaukiama ne rečiau kaip vieną kartą per metus, ne vėliau kaip per 4 mėnesius nuo atitinkamų kalendorinių metų pabaigos. Konferenciją šaukia Sąjungos valdyba. Apie šaukiamą konferenciją Sąjungos tikriesiems nariams pranešama elektroninėse informavimo priemonėse ne vėliau, kaip prieš penkias darbo dienas iki konferencijos;
- Konferencija yra teisėta, jeigu joje dalyvauja ne mažiau kaip 1/2 Sąjungos tikrųjų narių. Konferencijai neįvykus dėl kvorumo stokos, pakartotinė konferencija gali būti šaukiama per 15 dienų po neįvykusios Konferencijos. Konferencijos nutarimas, (išskyrus šiame straipsnyje žemiau nurodytus klausimus) laikomas priimtu, kai už jį gauta daugiau balsavimo metu dalyvaujančių narių balsų “už“ negu “prieš“ (asmenys, balsuodami susilaikę, neskaičiuojami, tai yra jie laikomi balsavimo metu nedalyvavusiais asmenimis). Nutarimams dėl įstatų priėmimo, keitimo ir papildymo, taip pat dėl kitų juridinių asmenų steigimo ar tapimo kitų juridinių asmenų dalyviu bei Sąjungos skyrių steigimo, priimti reikia ne mažiau kaip 2/3 dalyvaujančių konferencijoje tikrųjų narių balsų.
- Konferencija gali būti šaukiama teismo sprendimu, jei ji nebuvo sušaukta Sąjungos įstatų nustatyta tvarka ir dėl to į teismą kreipėsi asociacijos narys ar valdymo organas.
- Konferencijoje tikrieji sąjungos nariai atstovaujami laikantis įstatymų reikalavimų.
- Konferencijos nariai išrenka pirmininkaujantį ir sekretoriaujantį bei mandatų ir balsų skaičiavimo komisijas.
- Konferencija išrenka Etikos komisiją iš trijų asmenų. Komisijos nariais tampa trys daugiausiai balsų surinkę asmenys. Konferencija patvirtina Etikos komisijos veiklos nuostatus. SĄJUNGOS VALDYBA Sąjungos veiklai laikotarpiu tarp konferencijų vadovauja kolegialus valdymo organas Sąjungos valdyba, kurią iš tikrųjų narių tarpo renka konferencija keturiems metams. Sąjungos valdyba sudaroma iš septynių narių. Sąjungos valdybos nariais gali būti fiziniai asmenys iš tikrųjų narių arba juridinių asmenų atstovai – dalyviai ar vadovai. Sąjungos valdybai vadovauja Sąjungos valdybos pirmininkas.Sąjungos valdybos įgaliojimai:šaukia konferencijas ir tvirtina darbotvarkę;iš savo narių tarpo balsavimu išsirenka Sąjungos valdybos pirmininką;teikia konferencijai tvirtinti Sąjungos biudžetą;tvirtina veiklos planus;sprendžia dėl kitų juridinių asmenų steigimo ar dėl tapimo kitų juridinių asmenų dalyviu, steigia skyrius, atstovybes;steigia laikinas ir nuolat veikiančias komisijas klausimams, susijusiems su sąjungos veikla, nagrinėti;skiria Sąjungos valdybos administracijos vadovą – sekretorių ir finansininką nustato jų pareiginius atlyginimus, jeigu tokie numatomi. sprendžia priėmimo į Sąjungos narius, pašalinimo iš Sąjungos narių klausimus, nagrinėja narių prašymus išstoti iš Sąjungos;tvirtina revizoriaus (auditoriaus) ataskaitą.Sąjungos valdybos pirmininkas organizuoja valdybos darbą ir jam vadovauja, rengia ir pateikia konferencijai Sąjungos veiklos ataskaitą, pasirašo darbo sutartį, jeigu tokia sudaroma, su generaliniu sekretoriumi.Valdyba privalo laiku sušaukti konferencijas, pateikti Sąjungos nariams Sąjungos metinę veiklos ataskaitą bei kitą reikiamą informaciją darbotvarkės klausimams svarstyti. Valdybos posėdžiai šaukiami reikalui esant. Valdybos posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip 1/2 Valdyba narių, o priimti sprendimai yra teisėti, kai už juos balsuoja ne mažiau kaip pusė posėdyje dalyvaujančių Valdybos narių. Nariai turi lygias balso teises. Jei balsai pasiskirsto po lygiai, lemia pirmininko balsas.Valdybos posėdžius šaukia ir jiems pirmininkauja pirmininkas. Valdybos posėdis taip pat gali būti sušauktas esant reikalui, jeigu to reikalauja ne mažiau kaip trys Valdybos nariai.Esant reikalui, gali būti organizuojamas virtualus Valdybos posėdis, kuriame Valdybos nariai savo nuomonę svarstomais klausimais galėtų pareikšti elektroniniu paštu ar naudojantis kitomis nuotolinių konferencijų rengimo technologijomis. Dokumentai gali būti pasirašomi elektroniniu parašu.Valdybos narys gali atsistatydinti kadencijai nesibaigus, apie tai raštu įspėjęs Valdybą. Jo vietą užima sekantis konferencijoje daugiausia balsų surinkęs kandidatavęs į valdybą narys. Valdybos narys netenka savo įgaliojimų, jei jis nutraukia darbo ar turtinius santykius su juridiniu asmeniu–Sąjungos nariu, arba juridinis asmuo, kurį atstovavo išrinktasis į Valdybą, praranda narystę asociacijoje. Valdybos narys, nesibaigus jo kadencijai, gali būti atšauktas tikrųjų ir garbės narių iniciatyva konferencijoje.
- SEKRETORIATAS Sekretoriato darbą organizuoja generalinis sekretorius.Generalinis sekretorius yra vienasmenis Sąjungos valdymo organas.Generalinį sekretorių skiria Valdyba bet kurio Valdybos nario siūlymu. Generalinio sekretoriaus darbo užmokestį, jeigu toks mokamas, nustato Valdyba. Darbo sutartį, jeigu tokia sudaroma, su generaliniu sekretoriumi sudaro valdybos pirmininkas.Generalinio sekretoriaus įgaliojimai:vadovauja sekretoriatui;Sąjungos vardu sudaro sandorius bei atstovauja Sąjungai visose įstaigose, organizacijose, įmonėse bei teisėsaugos institucijose, tame tarpe ir teisme;atidaro ir uždaro Sąjungos sąskaitas bankų įstaigose; pagal savo kompetenciją leidžia dokumentus, reguliuojančius sekretoriato darbą, Sąjungos ūkinę veiklą; tvarko Sąjungos narių sąrašą;teikia konferencijai ir Valdybai pasiūlymus dėl Sąjungos veiklos. kontroliuoja, kaip Sąjungos nariai laikosi Sąjungai prisiimtų finansinių įsipareigojimų, vykdo kitas funkcijas, kurios pagal Lietuvos Respublikos įstatymus priskiriamos vienasmenio valdymo organo kompetencijai ir neprieštarauja šiems įstatams ar Valdybos sprendimams. Generalinis sekretorius skiriamas Valdybos kadencijos laikui ir eina pareigas iki Valdybos kadencijos pabaigos. Naujam pirmininkui pradėjus eiti pareigas, jeigu iš karto nepaskiriamas kitas sekretorius, tuo metu einančiam pareigas sekretoriui pavedama laikinai eiti pareigas iki paskyrimo naujai kadencijai arba kito sekretoriaus paskyrimo.
- Etikos komisija
- Etikos komisija už savo veiklą atskaitinga konferencijai.
- Etikos komisijos pirmininku išrenkamas daugiausiai balsų per rinkimus surinkęs Etikos komisijos narys.
- Etikos komisija veiklą vykdo pagal Konferencijos patvirtintus nuostatus.
- TURTAS IR PAJAMŲ ŠALTINIAI BEI LĖŠŲ NAUDOJIMO TVARKA
- Sąjungai nuosavybės teise gali priklausyti vertybiniai popieriai, pastatai, transporto priemonės, įrenginiai ir kitas jos įstatuose numatytai veiklai reikalingas turtas, kuris gali būti įgytas iš šio straipsnio antrojoje dalyje nustatytų šaltinių lėšų.
- Sąjungos pajamų šaltiniai:
- narių stojamieji įnašai, narių mokesčiai bei tiksliniai įnašai;
- valstybės ir savivaldybių tikslinės paskirties lėšos;
- fizinių ir juridinių asmenų neatlygintinai perduotos lėšos ir turtas;
- palikimai, pagal testamentą tenkantys Sąjungai;
- kredito įstaigų palūkanos, mokamos už jose saugomas lėšas, dividendai;
- pajamos gautos už parduotą turtą, teikiamas paslaugas;
- lėšos gautos kaip labdara ar parama;
- Sąjungos pajamos, gautos iš komercinės–ūkinės veiklos.
- Sąjunga gautas lėšas naudoja:
- Sąjungos įstatuose nustatytiems tikslams pasiekti;
- Sąjungos veiklos sritims bei rūšims įgyvendinti ir plėtoti;
- ūkinei komercinei veiklai plėtoti;
- renginiams finansuoti;
- organizaciniams reikalams;
- administravimo išlaidoms;
- labdarai ir paramai teikti.
- FINANSINĖS VEIKLOS KONTROLĖ
- Sąjunga privalo periodiškai vykdyti veiklos kontrolę. Tai turi atlikti revizorius (auditorius), kurį renka konferencija keturiems metams. Revizoriumi negali būti Sąjungos Valdybos narys bei Sąjungos administracijos darbuotojas.
- Revizorius (auditorius) atlieka Sąjungos veiklos kontrolę. Revizorius (auditorius) privalo:
- tikrinti Sąjungos metų finansinę atskaitomybę ir kitus finansinės – buhalterinės veiklos dokumentus;
- Konferencijos ar Valdybos pavedimu atlikti Sąjungos finansinius buhalterinius patikrinimus;
- Artimiausioje konferencijoje arba Valdybos posėdyje pranešti apie patikrinimo metu nustatytus pažeidimus;
- Konferencijoje pateikti Sąjungos finansinės veiklos patikrinimo metų ataskaitą.
- Sąjungos sekretoriatas ir Valdyba privalo pateikti revizoriui (auditoriui) jo reikalaujamus finansinius buhalterinius dokumentus.
- Revizorius (auditorius) įstatymų nustatyta tvarka atsako už Sąjungos veiklos trūkumų nuslėpimą.
- Revizoriui atsistatydinus, vietoje jo artimiausioje konferencijoje likusiam Valdybos kadencijos laikui renkamas kitas revizorius.
SPRENDIMŲ DĖL SĄJUNGOS SKYRIŲ IR ATSTOVYBIŲ STEIGIMO BEI JŲ VEIKLOS NUTRAUKIMO PRIĖMIMO TVARKA
- Sąjunga turi teisę steigti skyrius ir atstovybes Lietuvos Respublikoje ir užsienio valstybėse. Sąjunga už skyriaus ar atstovybės prievoles atsako visu savo turtu. Sąjungos skyrių ir atstovybių skaičius neribojamas.
- Nutarimą dėl Sąjungos skyrių ir atstovybių steigimo ir veiklos nutraukimo priima Sąjungos Valdyba. Sąjungos skyriaus ir atstovybių nuostatus tvirtina Valdyba. Valdyba skiria ir atšaukia skyriaus valdymo organų narius, priima kitus sprendimus dėl skyrių ir atstovybių veiklos.
REORGANIZAVIMASSąjunga gali būti reorganizuota konferencijos nutarimu. Sąjungą galima reorganizuoti įstatymų numatytais būdais ir tvarka.Reorganizuojant Sąjungą būtinas jos turto įvertinimas, apie kurį išvadas raštu iki konferencijos, kuriame numatyta svarstyti Sąjungos reorganizavimą, turi pateikti revizorius (auditorius).Reorganizuotos Sąjungos teisių ir prievolių perėmėjos yra po reorganizavimo veikiančios Sąjungos. Teisių ir prievolių perėmimo tvarką bei terminus nustato konferencija.Reorganizuota Sąjunga registruojama įstatymų nustatyta tvarka.LIKVIDAVIMASSąjungos likvidavimo pagrindas gali būti:konferencijos nutarimas;faktas, kad liko mažiau negu 3 Sąjungos nariai;teismo sprendimas likviduoti Sąjungą už įstatymų nustatytus teisės pažeidimus;kiti Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse numatyti atvejai.Konferencija ar institucija, nusprendusi likviduoti Sąjungą, skiria likvidatorių, nustato jo įgaliojimus, likvidavimo terminus, inventorizacijos ir turto perėmimo tvarką. Paskyrus likvidatorių, Sąjunga įgyja likviduojamos Sąjungos statusą: valdymo organai netenka įgaliojimų valdyti Sąjungą, jų funkcijas atlieka likvidatorius.Sąjungą likvidavus, likvidatorius privalo sudaryti likvidavimo aktą, išregistruoti Sąjungą, grąžinti pažymėjimą jį išdavusiam registro tvarkytojui.Likęs Sąjungos turtas ir lėšos, įstatymų nustatyta tvarka patenkinus visus kreditorių reikalavimus ir Sąjungos narių reikalavimus dėl Sąjungos turto dalies, neviršijančios nario stojamojo įnašo ar mokesčio, iki Sąjungos išregistravimo iš juridinių asmenų registro perduodami kitam ar kitiems viešiesiems juridiniams asmenims, kuriuos nustato konferencija ar teismas, priėmę sprendimą likviduoti Sąjungą.PRANEŠIMŲ IR SKELBIMŲ PASKELBIMO TVARKAVisi Sąjungos pranešimai (išskyrus tuos, kuriuos pagal galiojančius įstatymus privaloma skelbti viešai) skelbiami Sąjungos internetiniame puslapyje ir/ar elektroninėse informacijos priemonėse.Pranešimai apie Sąjungos reorganizavimą, likvidavimą ar pertvarkymą, taip pat visi kiti skelbimai ir pranešimai, kurie, vadovaujantis teisės aktais, turi būti skelbiami viešai, skelbiami įstatuose nurodytais terminais Sąjungos internetiniame puslapyje bei kituose įstatų numatytuose šaltiniuose. Už pranešimų paskelbimą viešai atsakingas Sąjungos sekretorius.Pranešimai siunčiami laikantis Lietuvos Respublikos įstatymuose nustatytų terminų, o jei tokie terminai nenustatyti – išsiunčiami ne vėliau kaip per 15 (penkiolika) dienų nuo atitinkamo sprendimo, nutarimo ar kito dokumento priėmimo dienos.Lietuvos Nepriklausomybės gynėjų sąjungos įgaliotas